anadolu lisesi

ANADOLU LİSESİ HAKKINDA

Eğitim programımız sarmal bir yapıda olup, her ders ve konu, birbiri ile ilişkilendirilerek disiplinler arası çalışılmaktadır. Ders konularımız MEB müfredatı ile beraber öğrencilerin ilgi alanlarından ve günlük yaşamlarından seçilmektedir. Eğitim programımızın temelinde etkin katılım, bireysel hız, somuttan soyuta, basitten karmaşığa, kolaydan zora bir sistem ve Değerler Eğitimi (İnsanlık Sanatı) yer almaktadır.

Kampüs Anadolu Lisesi öğrencileri birbirinden ilginç deneylerle bilim ve teknolojiyi erken yaşta tanır ve hayatın içine katar. Her bir çocuğumuzun ilgi ve yetenekleri, dünya standartlarına uygun ölçme değerlendirme metotlarıyla keşfedilip geliştirilir.

Ayrıca lise bünyesine özel olarak hazırlanmış farklı atölyelerde öğrencilerimizin el becerileri geliştirilerek, hayal güçlerinin sınırları zorlanarak hem eğlenip hem de öğrenmeleri sağlanır.

TYT/AYT PROGRAMIMIZ

Kampüs Koleji Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizin ilgi, yetenek, beceri ve akademik başarısı baz alınarak donanımlı ve yoğun bir TYT-AYT Hazırlık Programı uygulanır. Kampüs Koleji olarak amacımız; öğrencilerin yeteneğini, ilgisini, kişilik özelliklerini keşfetmek, meslekleri tanımalarını sağlamak, akademik eğitim programı ile eğitmek ve doğru kariyer hedefine ulaştırarak mutlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

AYT ve TYT grupları bireye özgü bir eğitim modeli ile sınava hazırlanır ve her süreçleri sınav danışman öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından takip edilir.

Öğrencilerimize Cumartesi günleri AYT-TYT denemeleri uygulanır, deneme sınavının olmadığı günler ise sınıf danışman öğretmeni ve rehberlik servisinin eksik tespit ettiği öğrencilere etüt ve birebir etüt verilir. Rehber öğretmenleri, mevcut durumlara dair geri bildirimleri okul idaresine, velilere ve öğrencilere bildirip çalışma programını yeniden günceller.

Rehberlik servisi, öğrenciye sunduğu özel kariyer rehberlik sistemi ile öğrencilerin üniversite bölümlerine yönelik tercihlerinin belirlenmesini sağlar ve belirlenen hedef için planlama yapar. Üniversite bölümlerini ve meslekleri tanıtmak amacıyla okulda “Kariyer Günleri” gerçekleştirilir. Bu süreçte öğrencilerin kaygılarını en aza indirmek amacıyla motivasyon görüşmeleri ve buna yönelik seminerler düzenlenerek  öğrencilerin bu sınavdan zaferle çıkmaları sağlanır.

Öğrencilerin sınav sürecinde yaşadığı kaygıların en önemli nedenlerinden biri, eğitim-öğretim yılı içerisinde TYT ve AYT konularının yetişip yetişemeyeceğidir. Buna yönelik,  11. sınıfta erken başlayan YGS/LYS programı ile öğrencilerimizin 12. sınıfa ve sınava hazır olmaları sağlanır.

DİL EĞİTİMİ

Kampüs Koleji’nde yabancı dil eğitimin öneminin bilincinde olarak, İngilizce eğitim sistemimizin temellerini dünya vatandaşlığı çerçevesinde oluşturuyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin yabancı dil konusunda hem grammar hem de speaking anlamında yetkin bireyler olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, kayıt aşamasında öğrencilerimizin CLT (Campus Language Test) ile dört temel becerisini (writing, listening, reading, speaking) ölçülür. Native Teacher eşliğinde en az 2 saat Speaking Conversation dersi ile konuşma becerisi desteklenir. Danışmanlı (Grupla) Dil Öğretim Yöntemini (Community Language Learning) kullanan öğrencilerimiz düzenli aralıklarla Oxford Online Practice Test uygulamalarına tabi tutulur.

Kampüs Koleji’nde İngilizce öğretmenleri ders içerisinde ve ders dışında öğrencilerle İngilizce konuşarak onların dil öğrenmedeki motivasyonlarını ve şevklerini canlı tutar. Öğretmenlerin derste uyguladıkları İngilizce etkinlikler dil öğrenimini kolaylaştırır. Sınıf içi etkinliklerden bazıları; eşli çalışma, grup çalışması, role play, oyunlar, anketlerdir. Bunun yanında yıl içerisinde okulumuzda düzenlenen Dil Yarışmaları ve Dil Şenliği de keyifli ve öğretici aktiviteler arasında yer alır.

Okulumuzda öğrencilerimizin dil öğrenimi online olarak da desteklenir. Online okuma, dinleme, ses kaydetme programımız RAZKIDS öğrencilerimizin en keyif aldığı programlar arasındadır.

Anaokulu ve İlköğretim’de “Fun Englis Pe Club” ve “Musical and Creative Drama” etkinlikleriyle öğrencilerimiz İngilizceyi yaşayarak öğrenir.

Velilerimiz, K12NET sistemimizden öğrencilerimizle alakalı tüm bilgi, ödev, rapor ve sonuçlara ulaşılabilir. Aynı zamanda, kuvvetli ve efektif veli diyaloğu için Öğrenci Eğitim Günlüğü uygulaması olan Learning Managment System (LMS NEO) online programı da kullanılır.

KULÜPLER

Kampüs Eğitim Kurumları olarak “Sosyal Etkinlikler” başlığı altında, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında ruh ve beden sağlıklarının da gelişimine büyük önem veriyoruz. Bu gelişime katkı sağlamak amacı ile sanat ve Spor Kulüpleri organize ediyoruz. Bu kulüplerin organize edilmesinde amaç, öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda çalışmalarına fırsat vermek, sorumluluk kazandırmak ve seçtikleri bu faaliyetlere fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden gelişimlerini sağlamaktadır.

Kulüp çalışmalarında katılımcılık, süreklilik gönüllülük ve işbirliği temel ilkemizdir. Kulüp çalışmalarının verimli bir şekilde yürütülebilmesi için devamlılık ve seçilen kulüp ile ilgili çok mecbur kalmadıkça değişiklik yapılmamasına özen gösterilmelidir.

– Basketbol Kulübü

– Voleybol Kulübü

– Masa Tenisi Kulübü

– Diksiyon ve Oyunculuk Kulübü

– Gitar Kulübü

– Keman Kulübü

– Kodlama Kulübü

– Mun Kulübü

Test

Form Gönderimi

Tamam